Ficánka Fejlesztőház Hatvan. Fülöpné Erika: 20/7739224

Fülöpné B. Erika, gyógypedagógus, DSZIT terapeuta-jelölt vagyok. 1999-ben végeztem az Eszterházy Károly Tanárképző Főiskolán pedagógia szakos nevelőtanárként fejlesztő pedagógus specializációval, majd 2010-ben szereztem meg második diplomámat gyógypedagógusként az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karán. Férjemmel együtt Petőfibányán élünk, három gyermekünk és egy unokánk van.

Az elmúlt években fejlesztő pedagógiai és gyógypedagógiai munkám során lehetőségem volt nagyon sokféle sérüléssel élő gyermek megismerésére és segítésére, és a velük való kapcsolat során sokat tanulhattunk egymástól. Mindig nagy öröm számomra, ha láthatom, hogy a közös munka meghozza a gyümölcsét egy-egy gyermek életében, és ezáltal könnyebbé válik az élet a számára ill. a családja számára. A DSZIT terápia mélyebb megismerése sokat jelentett a számomra, mert a gyermeket nem csupán a sérülés oldaláról szemléli, hanem a teljes személyiségét figyelembe veszi, és az idegrendszeri érés segítésén túl a pszichés folyamatokra is hatással van, melynek következtében a gyermek nyitottabb, boldogabb és magabiztosabb lehet.

A szenzoros integrációs foglalkozások során igyekszem olyan partner lenni a gyermekek számára, akiben megbízhat, aki előtt szabadon önmaga lehet, aki nem kényszerít semmit a gyermekre, hagyja szabadon választani a sok fejlesztő hatású eszköz közül, de aki jelentéssel bíró, pontosan tervezett cselekvésekkel igyekszik a fejlődés útján vezetni őt. Igyekszem úgy vezetni a foglalkozásokat, hogy a gyermek számára örömteli, vidám játék legyen.

Szeretettel várunk minden olyan édesanyát (édesapát, nagymamát) a babájukkal, akik szívesen részt vennének egy verses, dalos, mozgásos foglalkozáson, mely során a fókuszban a beszéd beindításának elősegítése áll.

Iskola-előkészítő
foglalkozás

SZOLGÁLTATÁSOK

Beszédindító baba-mama (papa) foglalkozás
DSZIT terápia
(Ayres terapia)

Foglalkozásainkon arra törekszünk, hogy a gyermekek képessé váljanak az óvoda és iskola közti “szakadék” zökkenőmentes átugrására, és örömteli izgalommal, bátran léphessenek át első nap az iskola küszöbén.

Lehetőségük van az egészséges és sérült gyermekeknek egyaránt játékos formában pótolni a különböző életszakaszokban elmaradt - az idegrendszer érettségét elősegítő - ingereket, adaptív válaszokat, tevékenységeket, mozgásokat.